





| Cooktop Fuel Type | Electric |
|---|---|
| Model Number | FMY658IFPBK |
| Weight (kg) | 11.5 kg |
| Depth (mm) | 510 mm |
| Height (mm) | 57 mm |
| Width (mm) | 650 mm |
| Cooktop Material | Ceramic Glass |
| Finish Colour | Black |
| Finish Colour Description | Black Ceramic Glass |
| Manufacturer Warranty | 5 Years |
|---|
| Features |
|
|---|---|
| Control type | Touch controls |
| Timer | |
| Boost function | |
| Flexible zones |
| Cut Out Depth (mm) | 480 mm |
|---|---|
| Cut Out Width (mm) | 560 mm |
| Type of connection | Hardwired |
|---|---|
| Connected load | 7.4 kW |
| Connection requirements | Needs to be hardwired by a qualified electrician |
| Child lock | |
|---|---|
| Automatic power off | |
| Residual heat indicator |
| Number of cooking zones | 8 |
|---|
| Origin | Italy |
|---|
| Condition | New Condition |
|---|---|
| Description | Ex display stock. |
| Price | 866 |
| EAN | 7612985820448 |
|---|