


















| Model Number | RS90AU1 |
|---|---|
| Depth (mm) | 606 mm |
| Height (mm) | 1798 mm |
| Width (mm) | 896 mm |
| Image Disclaimer | This product does not come with door panels and handles (as pictured). Stainless steel door panels and handles must be purchased separately. |
| Dispenser | Ice only |
| Finish Colour | Integrated (Own Cabinetry) |
| Notes | Custom panels including water dispenser:
The water dispenser assembly and control panel are included only with the purchase of the stainless steel door panel kit (RD90AU). Alternatively to use the dispenser with custom door panels, please contact our Product Experts for guidance and support. |
| Plumbing required | Yes |
| Fridge Type | Multi Door |
|---|---|
| Features | |
| Frost Free | |
| Light type | LED |
| Temperature Control | Electronic |
| 4 Door Fridges | |
| 3 Door Fridges |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Total Volume | 476 L |
|---|---|
| Fridge Volume | 331 L |
| Freezer Volume | 145 L |
| Volume Note | Useable volumes quoted |
| Energy Star Rating | |
|---|---|
| Energy Consumption(kWh/annum) | 413 |
| Default Door Hinge | French Door |
|---|---|
| Reversible door | No |
| Condition | New Condition |
|---|---|
| Description | Product is New out of box . |
| Price | 5733 |
| Fridge - Freezer Category | Fridge |
|---|---|
| Primary Product Category | Fridge |
| Energy consumption | 413 Kwh |
| Integrated Fridge | |
| French Door Fridges | |
| EAN | 9415112242940 |
| Frost Control | Frost Free |
| Design Collection | Fisher & Paykel Integrated |