







| Model Number | 447949-01 |
|---|---|
| Weight (kg) | 4.18 kg |
| Depth (mm) | 221 mm |
| Height (mm) | 1256 mm |
| Width (mm) | 250 mm |
| Vacuum Type | Stick |
| Accessories included | 1 x Motorbar Cleaner Head |
| Vacuum Bag Type | Bagless |
| Finish Colour | Red |
| Notes | ** Charge the Vacuum Cleaner before using** |
| Finish Colour Description | Red with Silver accent Finish. |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Features |
|
|---|
| Battery Charging Time | 5 h |
|---|
| Anti Allergy | |
|---|---|
| Pet Hair | |
| Tiles and Carpets | |
| Hard Floors |
| Origin | Malaysia |
|---|
| Condition | Brand New |
|---|
| Filtration | Fully-sealed filtration |
|---|---|
| Bin Capacity | 0.54 L |
| Primary Product Category | Cordless Stick Vacuum Cleaners |
| EAN | 5025155082768 |
Home Clearance's customer reviews are independently managed by Bazaarvoice, ensuring their accuracy and honesty. Vouchers are sometimes offered to verified buyers in exchange for their unbiased review.
Learn more about Bazaarvoice Authentic Reviews Trust Mark