








| Model Number | 496119-01 |
|---|---|
| Weight (kg) | 2.61 kg |
| Depth (mm) | 256 mm |
| Height (mm) | 1266 mm |
| Width (mm) | 250 mm |
| Vacuum Type | Stick |
| Accessories included | 1 x Motorbar Cleaner Head |
| Vacuum Bag Type | Bagless |
| Finish Colour | Purple |
| Notes | ** Fully charge the Vacuum before using.** |
| Finish Colour Description | Purple with Silver Accent Finish. |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Features |
|
|---|
| Battery Charging Time | 3.5 h |
|---|
| Anti Allergy | |
|---|---|
| Pet Hair | |
| Tiles and Carpets | |
| Hard Floors |
| Origin | Malaysia |
|---|
| Condition | Brand New |
|---|
| Filtration | Whole-machine filtration |
|---|---|
| Primary Product Category | Cordless Stick Vacuum Cleaners |
| EAN | 5025155116371 |