


| Model Number | LUNE |
|---|---|
| Material | Glass, natural brushed brass |
| Weight (kg) | 1.1 kg |
| Width (mm) | 145 mm |
| Length (mm) | 240 mm |
| Power (W) | 2 W |
| Designer | Éric de Dormael |
| About The Designer | Éric de Dormael's "sculpture lights", characterised by their fluidity, their ethereality, their form and their transparency, are all about the subtle interplay of light and shadow. The reflections, shimmers, patterns and vibrations they create dance off the walls. Éric de Dormael’s creations bring forth images, they leave impressions and they provoke sensations. |
|---|---|
| Product Designer | Éric de Dormael |
| Electrical Specifications | CLI - Integrated LED 2W 2700K (DALI on request) |
|---|---|
| Lighting Installation Options | Ceiling |
| Condition | Brand New |
|---|