










| Model Number | POWERTOWERPT1 |
|---|---|
| Weight (kg) | 35 kg |
| Depth (mm) | 1400 mm |
| Height (mm) | 2160 mm |
| Width (mm) | 1050 mm |
| Finish Colour | Black |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Warranty Note | 12 Months Parts replacement warranty |
| Features | ● 4 Way Stand ● Exercises ranging from chin-ups, dips, leg raises and wide-grip exercises ● Padding on back and forearm positions |
|---|
| Fitness Equipment Type | Multi-gym |
|---|
| Condition | Brand New |
|---|
| Primary Product Category | Exercise & Fitness |
|---|---|
| EAN | 9347166003829 |