








| Model Number | CTM515NW |
|---|---|
| Weight (kg) | 76 kg |
| Depth (mm) | 785 mm |
| Height (mm) | 1680 mm |
| Width (mm) | 750 mm |
| Finish Colour | White |
| Manufacturer Warranty | 3 Years |
|---|---|
| Warranty Note | 3 year in-home service warranty & 7 year warranty on compressor |
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Fridge Volume | 386 L |
|---|---|
| Freezer Volume | 129 L |
| Volume Note | Net volumes quoted |
| Energy Star Rating | |
|---|---|
| Energy Consumption(kWh/annum) | 380 |
| Features |
|
|---|---|
| Adjustable shelves | |
| Frost Free | |
| Light type | LED |
| Temperature Control | Electronic |
| Type of connection | 10A plug & lead |
|---|
| Default Door Hinge | Right |
|---|---|
| Reversible door | Yes |
| Door reversing kit included | Yes |
| Condition | Cosmetic Imperfection |
|---|---|
| Description | The lower door has a dent .
Protective film applied.
The right side panel has a dent.
The back panel has dents. |
| Price | 577 |
| Fridge - Freezer Category | Fridge |
|---|---|
| Primary Product Category | Fridge |
| EAN | 6926130572757 |