

























| Model Number | CSH206NW |
|---|---|
| Weight (kg) | 55 kg |
| Depth (mm) | 590 mm |
| Height (mm) | 1700 mm |
| Width (mm) | 540 mm |
| Finish Colour | White |
| Fridge Type | Hybrid Fridge Freezer |
|---|---|
| Features |
|
| Frost Free | |
| Light type | LED |
| Temperature Control | Electronic |
| Temperature Range - Maximum | 8 °C |
| Temperature Range - Minimum | -24 °C |
| 4 Door Fridges | |
| Door open alarm | |
| Freezer Type | Hybrid Fridge Freezer |
| Manufacturer Warranty | 3 Years |
|---|---|
| Warranty Note | 10 Year Warranty on Compressor (Parts Only). |
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Total Volume | 206 L |
|---|---|
| Volume Note | Useable volumes quoted |
| Energy Star Rating | |
|---|---|
| Energy Consumption(kWh/annum) | 212 |
| Type of connection | 10A plug & lead |
|---|---|
| Length of cord | 2.2 m |
| Default Door Hinge | Right |
|---|---|
| Reversible door | Yes |
| Number of Doors | 1 |
| Origin | China |
|---|
| Condition | Cosmetic Imperfection |
|---|---|
| Description | Scratches on the left side panel.
Dents and scratches on the right side panel. |
| Price | 482 |
| Fridge - Freezer Category | Freezer |
|---|---|
| Packaging dimensions | 1745 x 580 630mm |
| Glass Door | |
| Pigeon Pair Type | Upright Freezers |
| EAN | 6926130559161 |