





The innovative LED module allows the pendant light to be fitted directly to the mains without a driver or transformer, making installation that little bit easier.

The sculptural design is ingeniously created through the large floating disc balancing upon the white silicone shade that surrounds the module. It’s a delight in engineering and beauty.
| Model Number | 104793 |
|---|---|
| Weight (kg) | 4 kg |
| Diameter (mm) | 500 mm |
| Height (mm) | 73 mm |
| Finish Colour | Black |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
|---|
| Origin | China |
|---|
| Furniture Type | Lighting |
|---|
| Condition | Brand New |
|---|