

| Model Number | BB0200GD-NR/3736071 |
|---|---|
| Weight (kg) | 72 kg |
| Depth (mm) | 520 mm |
| Height (mm) | 870 mm |
| Width (mm) | 865 mm |
| Finish Colour | Black |
| Fridge Type | Bar Fridge |
|---|---|
| Features |
|
| Adjustable shelves | |
| Light type | LED |
| Temperature Control | Electronic |
| Number of shelves | 3 |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Warranty Note | Parts and Labour. |
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Total Volume | 213 L |
|---|
| Energy Star Rating |
|---|
| Type of connection | 10A plug & lead |
|---|
| Lockable Door |
|---|
| Reversible door | No |
|---|
| Condition | Brand New |
|---|
| Primary Product Category | Fridge |
|---|---|
| EAN | BB0200GD-NR/O3736071 |