


| Model Number | BKE765SST |
|---|---|
| Weight (kg) | 1.61 kg |
| Depth (mm) | 236 mm |
| Height (mm) | 174 mm |
| Width (mm) | 241 mm |
| Power (W) | 2400 W |
| Finish Colour | Glass |
| Finish Colour Description | Glass kettle with Sea Salt (white) trim |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Total Volume | 1.7 L |
|---|
| Features |
|
|---|---|
| Variable Temperature | |
| Whistle | |
| Glass Kettle |
| Origin | China |
|---|
| Condition | Brand New |
|---|
| Toaster Kettle Bundle | |
|---|---|
| EAN | 9355973120837 |
| Kmart Item |
Home Clearance's customer reviews are independently managed by Bazaarvoice, ensuring their accuracy and honesty. Vouchers are sometimes offered to verified buyers in exchange for their unbiased review.
Learn more about Bazaarvoice Authentic Reviews Trust Mark