







| Model Number | LAP168WHT |
|---|---|
| Weight (kg) | 1.5 kg |
| Depth (mm) | 175 mm |
| Height (mm) | 280 mm |
| Width (mm) | 175 mm |
| Power (W) | 12 W |
| Accessories included | filter included |
| Finish Colour | White |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Features |
|
|---|
| Type of connection | 10A plug & lead |
|---|
| Noise when working | 26 dB |
|---|
| Origin | China |
|---|
| No. of fan speeds | 3 |
|---|
| Condition | Brand New |
|---|
| Air Treatment Categories | Air Purifiers |
|---|---|
| EAN | 9355973114805 |
| Kmart Item |