








| Model Number | BTA735DBL |
|---|---|
| Weight (kg) | 2.35 kg |
| Depth (mm) | 209 mm |
| Height (mm) | 200 mm |
| Width (mm) | 340 mm |
| Power (W) | 1000 W |
| Finish Colour | Blue |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Features |
|
|---|
| Condition | New Condition |
|---|---|
| Missing Parts | User manual. |
| Price | 99 |
| Primary Product Category | Toaster |
|---|---|
| Slice | 2 |
| Toaster Kettle Bundle | |
| EAN | 9312432034869 |