




| Model Number | BNE500BKS |
|---|---|
| Weight (kg) | 5.2 kg |
| Depth (mm) | 393 mm |
| Height (mm) | 308 mm |
| Width (mm) | 171 mm |
| Finish Colour | Black |
| Compatibility | Compatible with Nespresso Original capsules. |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Features |
|
|---|
| Coffee Capsule Type | Nespresso |
|---|---|
| Pump Pressure | 19 Bar |
| Coffee Machine Type | Capsule |
| Condition | Brand New |
|---|
| Primary Product Category | Coffee Machine |
|---|---|
| EAN | 9312432029575 |
| Kmart Item |
Home Clearance's customer reviews are independently managed by Bazaarvoice, ensuring their accuracy and honesty. Vouchers are sometimes offered to verified buyers in exchange for their unbiased review.
Learn more about Bazaarvoice Authentic Reviews Trust Mark