| Model Number | BNE800SST |
|---|---|
| Weight (kg) | 5.2 kg |
| Depth (mm) | 310 mm |
| Height (mm) | 408 mm |
| Width (mm) | 171 mm |
| Power (W) | 1500 W |
| Accessories included | Stainless steel milk jug and tasting box of Nespresso capsules |
| Finish Colour | White |
| Finish Colour Description | Sea salt |
| Has Milk Frother | Yes |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Features |
|
|---|
| Coffee Capsule Type | Nespresso |
|---|---|
| Pump Pressure | 19 Bar |
| Coffee Machine Type | Capsule |
| Auto Power Off |
|---|
| Condition | Brand New |
|---|
| Primary Product Category | Coffee Machine |
|---|---|
| Built In | |
| Water reservoir | 1.5 L |
| EAN | 9312432032506 |
| Kmart Item |
Home Clearance's customer reviews are independently managed by Bazaarvoice, ensuring their accuracy and honesty. Vouchers are sometimes offered to verified buyers in exchange for their unbiased review.
Learn more about Bazaarvoice Authentic Reviews Trust Mark