

















| Dryer Type | Heat Pump |
|---|---|
| Model Number | WGG24401AUWQG24201AU |
| Washing capacity | 9 kg |
| Drying capacity | 9 kg |
| Spin Speed | 1400 rpm |
| Wall Mountable | |
| Finish Colour | White |
| Dryer Controls | Electronic |
|---|---|
| Water Inlets | Cold Only |
| Features |
|
| Auto Sensing | |
| Control type | Electronic |
| LED Display | |
| Family size washing machine | |
| Reload | |
| Time delay |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Delay Start | |
|---|---|
| Auto Load Sensing | |
| Time Remaining Display |
| Condition | Brand New |
|---|
| Water consumption | 78 L |
|---|---|
| Washing Machine Type | Front load |
| EAN | 4415556670793 |
Home Clearance's customer reviews are independently managed by Bazaarvoice, ensuring their accuracy and honesty. Vouchers are sometimes offered to verified buyers in exchange for their unbiased review.
Learn more about Bazaarvoice Authentic Reviews Trust Mark