




















| Cooktop Type | Gas burners |
|---|---|
| Cooktop Fuel Type | Gas |
| Model Number | HXU09AH50A |
| Weight (kg) | 50 kg |
| Depth (mm) | 600 mm |
| Height (mm) | 850 mm |
| Width (mm) | 600 mm |
| Accessories included | 1 x Universal Pan, 2 x Oven Grid. |
| Cooktop Material | Enamel |
| Finish Colour | Stainless Steel |
| Notes | LPG conversion kit included. |
| Oven Fuel Type | Electric |
| Finish Colour Description | Stainless Steel Facia/Black Glass Door |
| Number of cooktop Burners or Zones | 4 |
|---|---|
| Burner Material | Aluminium |
| Number of cooking zones | 4 |
| Ignition | Electronic |
| Trivets | Enamel |
| Wok burner |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Features |
|
|---|---|
| Number of shelf positions | 5 |
| Programmable timer | |
| Control type | Control knobs |
| Grill location | Integrated electric grill |
| Light type | Halogen |
| Internal oven light | |
| Temperature Range - Maximum | 275 °C |
| Temperature Range - Minimum | 50 °C |
| Timer | |
| Cooling fan | |
| Pyrolytic self cleaning | |
| Self clean catalytic oven liners | |
| Storage Drawer | |
| Oven Type | Upright Oven/Stove |
| Easy clean cooking surface | |
| Cooktop Configuration | 4 Burners |
| Number of Functions | 8 |
|---|---|
| Bottom heating | |
| Full grill | |
| Top and bottom heating | |
| Defrost | |
| Pizza | |
| Hot Air Gentle | |
| Fan grill | |
| 3D Hot Air |
| Type of connection | Hardwired |
|---|---|
| Connected load | 3.3 kW |
| Connection requirements | Needs to be hardwired by a qualified electrician |
| Maximum current rating | 13.75 A |
| Length of cord | 1.2 m |
| Display |
|---|
| Origin | Turkey |
|---|
| Oven Volume | 66 L |
|---|
| Triple glazed door | |
|---|---|
| Flame failure protection |
| Freestanding Oven Installation Type | Dual Fuel |
|---|
| Condition | Cosmetic Imperfection |
|---|---|
| Description | Must be hardwired.
Scratch on the control panel.
Dent on the left side panel.
Scratches on the right side panel. |
| Price | 853 |
| Primary Product Category | Stove |
|---|---|
| Oven capacity | 66 L |
| Oven Timer | |
| Multi Function | |
| Steam Ovens | |
| Combination Microwave Ovens | |
| EAN | 4242005177479 |
| Dual Fuel | |
| Combination Steam Ovens |