Blanco Single Bowl Undermount Sink with Overflow QUATR15400IUK5
60% Discount
DentScratch
Cosmetic Imperfection
Choose your model
Model
QUATR15400IUK5
Condition Description
Dent on the top edge rim
Brand
Standard Warranty
30 Years
Sydney NSW 2000
Model Number
QUATR15400IUK5
Material
18/10 Surgical Grade Stainless Steel
Weight (kg)
4.57 kg
Depth (mm)
440 mm
Height (mm)
200 mm
Width (mm)
440 mm
Bowl Size
400 (W) x 400 (D) x 200 (H)
Bowl Type
Single
Drainer
No Drainer
Finish Colour
Stainless Steel / Silver
Notes
Taphole
Warranty
Manufacturer Warranty
30 Years
Other Features
Features
  • Inset Cut-out: 410w x 410d mm
  • Bowl Capacity: 32 Litres
  • Inset undermount installation
Cut Out
Cut Out Depth (mm)
400 mm
Cut Out Width (mm)
400 mm
Cut Out Note
Measurements are within 2 - 3mm of factory tolerance. It is advisable to check dimensions of physical product when measuring for installations and before doing any cut outs.
Sink Installation
Flush Mount
Undermount
Product Details
Condition
Cosmetic Imperfection
Description
Dent on the top edge rim
Price
241
Other
Sink Pack
Primary Product Category
Sink
Top Mount
Small Appliance - Kitchen Accessories
Companion Products
Blanco Double Bowl Right Hand Drainer Sink LEMIS8SLIFK5
Yet to be reviewed
Brand New
Last one!
Blanco Single Bowl Topmount Sink with Overflow ANDANO340IFNK5
Made In Germany
4.3 (3 Reviews) 4.3(3) from 3 reviews
Brand New
Blanco Artona High Arch Pull Down Spray Mixer Tap ARTONASA
60% Discount
4.8 (6 Reviews) 4.8(6) from 6 reviews
New Condition
Less than 5
Blanco Single Bowl Undermount Sink with 2 Level Configuration SUBLINE700UL
Made In Germany
4.6 (11 Reviews) 4.6(11) from 11 reviews
Last one!
Blanco LEGRA 8S Double Bowl with Left Hand Drainer Silgranit Black 528069
5.0 (1 Review) 5.0(1) from 1 review
Blanco Bowl and 3/4 Inset Sink with Right Hand Drainer White NAYA8SWK5
70% Discount