




| Model Number | 528222 |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Weight (kg) | 7.82 kg |
| Depth (mm) | 500 mm |
| Height (mm) | 165 mm |
| Width (mm) | 1000 mm |
| Accessories included | |
| Bowl Type | 1 & 3/4 |
| Drainer | Left Hand Drainer |
| Finish Colour | Stainless Steel |
| Taphole | |
| Sink Type | Topmount |
| Finish Colour Description | brushed finish |
| Number of tapholes | 1 |
| Manufacturer Warranty | 30 Years |
|---|
| Topmount |
|---|
| Laminate Benchtops | |
|---|---|
| Hardwood Benchtops |
| Origin | Germany |
|---|
| Condition | Brand New |
|---|
| Top Mount | |
|---|---|
| EAN | 4020684887762 |