




| Model Number | 911000RGM |
|---|---|
| Weight (kg) | 2.36 kg |
| Depth (mm) | 101 mm |
| Height (mm) | 234 mm |
| Accessories included | Sub-micron filter (994052) |
| Finish Colour | Grey |
| Notes | Supplied standard with a 994052 sub-micron filtration. |
| Tapware Style | Gooseneck Spout |
| Cut Out Size (mm) | 22 mm |
| Tap Swivel | 360 ° |
| Finish Colour Description | Gun Metal Grey |
| Minimum Pressure | 250 kPa |
| Maximum Pressure | 1000 kPa |
| Pull Out Tap | |
|---|---|
| Features |
|
| Gooseneck |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
|---|
| Litres Per Minute | 3 |
|---|---|
| Water Star Rating | |
| WELS Product Registration Number | T14803 |
| Origin | Australia |
|---|
| Boiling Filtered | |
|---|---|
| Chilled Filtered | |
| Ambient Filtered |
| Condition | Brand New |
|---|
| Filtration | Unique Fibredyne technology filter |
|---|---|
| Chilled Water Capacity | Unlimited |
| Primary Product Category | Tap |
| Sparkling | |
| Filtered Tap Type | Ambient Only |
| WELS Star Rating | 6 |
| Billi Range | Home FT |
| Small Appliance - Kitchen Accessories | |
| EAN | 9357637042608 |