



| Weight (kg) | 1.9 kg |
|---|---|
| Width (mm) | 1300 mm |
| Length (mm) | 1800 mm |
| Power (W) | 100 W |
| Finish Colour | Taupe |
| Bedding Size | Throw |
| Manufacturer Warranty | 3 Years |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Features |
|
|---|---|
| Timer |
| Type of connection | 10A plug & lead |
|---|
| Condition | Brand New |
|---|
| Primary Product Category | Electric Blanket |
|---|---|
| EAN | 4211125424008 |