












| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Depth (mm) | 500 mm |
| Height (mm) | 215 mm |
| Width (mm) | 1160 mm |
| Bowl Size | 340 (W) x 400 (D) x 215 (H) |
| Bowl Type | Double |
| Drainer | Left Hand Drainer |
| Finish Colour | Stainless Steel / Silver |
| Notes | Tap is not included with sink |
| Taphole | |
| Sink Type | Topmount |
| Manufacturer Warranty | 25 Years |
|---|
| Topmount | |
|---|---|
| Flush Mount | |
| Undermount |
| Condition | Cosmetic Imperfection |
|---|---|
| Description | The top panel has scratches.
The bottom panel has dents. |
| Missing Parts | Easy clean polish packet.
User/Install guide. |
| Price | 861 |
| Top Mount | |
|---|---|
| EAN | 9314654070632 |
Home Clearance's customer reviews are independently managed by Bazaarvoice, ensuring their accuracy and honesty. Vouchers are sometimes offered to verified buyers in exchange for their unbiased review.
Learn more about Bazaarvoice Authentic Reviews Trust Mark