






| Dryer Type | Heat Pump |
|---|---|
| Model Number | T709HUGAU |
| Drying capacity | 9 kg |
| Weight (kg) | 55.4 kg |
| Depth (mm) | 630 mm |
| Height (mm) | 850 mm |
| Width (mm) | 595 mm |
| Finish Colour | Black |
| Stackable |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Energy Star Rating |
|---|
| Features |
|
|---|
| Child lock |
|---|
| Delay Start | |
|---|---|
| Time Remaining Display |
| Noise when working | 58 dB |
|---|
| Number of Programs | 20 Programs |
|---|
| Length of cord | 2.1 m |
|---|
| Condition | Brand New |
|---|
| EAN | 3838783002419 |
|---|