




| Model Number | ABBQ1B-ABFLAT |
|---|---|
| Fuel Type | LPG (Bottled Gas) |
| Depth (mm) | 564 mm |
| Height (mm) | 269 mm |
| Width (mm) | 1046 mm |
| Hood height (open) | 747 |
| Accessories included | LPG hose & Regulator, Natural Gas Conversion Kit included Free of Charge. |
| Finish Colour | Black |
| Finish Colour Description | Black enamel |
| BBQ Type | Built-in BBQ |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| BTU | 47700 |
|---|---|
| Burner Material | Stainless Steel |
| Ignition | Piezo |
| Burners | 4 Burners |
| Features |
|
|---|---|
| Removable drip tray | |
| Outdoor | |
| Easy clean cooking surface |
| Cut Out Depth (mm) | 505 mm |
|---|---|
| Cut Out Width (mm) | 1025 mm |
| Assembly required |
|---|
| Origin | Italy |
|---|
| Flame failure protection |
|---|
| Condition | Brand New |
|---|
| Barbeque Categories | Built In |
|---|---|
| Primary Product Category | BBQ |
| Built In | |
| EAN | 4415556667786 |