






| Model Number | DOSAPMMKING |
|---|---|
| Weight (kg) | 29 kg |
| Depth (mm) | 250 mm |
| Height (mm) | 250 mm |
| Width (mm) | 1830 mm |
| Length (mm) | 2030 mm |
| Notes | Bed base sold separately. Images used are for illustration purposes only. Please note that for hygiene reasons we cannot accept mattress returns as a result of customer error or due to a change of mind. |
| Mattress Feel | Medium |
| Mattress Size | King |
| Manufacturer Warranty | 10 Years |
|---|
| Features |
|
|---|---|
| Bedding Type | Mattress |
| Origin | Australia |
|---|
| Suitable for Adjustable Bed Base | No |
|---|
| Condition | Cosmetic Imperfection |
|---|---|
| Description | The back side of the matress has dirt marks. |
| Price | 727 |
| EAN | 9325945040234 |
|---|