






| Model Number | DOTURFMQUE |
|---|---|
| Height (mm) | 250 mm |
| Width (mm) | 1530 mm |
| Length (mm) | 2030 mm |
| Image Disclaimer | Mattress only - bed base sold separately. |
| Bedding Size | Queen |
| Mattress Feel | Firm |
| Mattress Size | Queen |
| Manufacturer Warranty | 10 Years |
|---|
| Features |
|
|---|---|
| Bedding Type | Mattress |
| Origin | Australia |
|---|
| Suitable for Adjustable Bed Base | No |
|---|
| Condition | Cosmetic Imperfection |
|---|---|
| Description | The top of the mattress has a dust mark.
The mattress sides have dust marks and small tears.
The base of the mattress has dust marks. |
| Price | 459 |
| Mattress in a Box | |
|---|---|
| EAN | 9325945045895 |
Home Clearance's customer reviews are independently managed by Bazaarvoice, ensuring their accuracy and honesty. Vouchers are sometimes offered to verified buyers in exchange for their unbiased review.
Learn more about Bazaarvoice Authentic Reviews Trust Mark