

| Model Number | FODEB2BQUE |
|---|---|
| Height (mm) | 340 mm |
| Width (mm) | 1530 mm |
| Length (mm) | 2030 mm |
| Finish Colour | Black |
| Notes | Bases come with a 4 Inch glide |
| Bedding Size | Queen |
| Finish Colour Description | 100mm Leveling Feet Included will raise the Overall Height. |
| Australian Designed and Owned | |
| Bed Base Size | Queen |
| Mattress Size | Queen |
| Style | Casual |
| Manufacturer Warranty | 10 Years |
|---|
| Origin | Australia |
|---|
| Bedding Type | Bed Base |
|---|
| Condition | Brand New |
|---|
| Adjustable Bed Base | No |
|---|---|
| EAN | 9325945065602 |