









| Model Number | FODEB2BLWS |
|---|---|
| Height (mm) | 340 mm |
| Width (mm) | 1070 mm |
| Length (mm) | 2030 mm |
| Finish Colour | Black |
| Notes | Bases come with a 4 Inch glide |
| Bedding Size | King Single |
| Finish Colour Description | 100mm Leveling Feet Included will raise the Overall Height. |
| Australian Designed and Owned | |
| Bed Base Size | King Single |
| Mattress Size | King Single |
| Style | Casual |
| Manufacturer Warranty | 10 Years |
|---|
| Origin | Australia |
|---|
| Bedding Type | Bed Base |
|---|
| Condition | Cosmetic Imperfection |
|---|---|
| Description | The underside has a small fabric tear.
King single. |
| Price | 181 |
| Adjustable Bed Base | No |
|---|---|
| EAN | 9325945065596 |