






| Model Number | BHFEV362DA-XE |
|---|---|
| Weight (kg) | 4.7 kg |
| Depth (mm) | 180 mm |
| Height (mm) | 1200 mm |
| Width (mm) | 300 mm |
| Vacuum Type | Stick |
| Accessories included | 36V Removable Battery, 3-in-1 Charger, 2-in-1 Crevice Brush Tool, Bristled Nozzle Tool |
| Vacuum Bag Type | Bagless |
| Finish Colour | Grey |
| Power (V) | 36 |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
|---|---|
| Warranty Note | 2-Year Domestic Warranty on all Parts & Labour. |
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Features |
|
|---|
| Battery Life | 1.2 |
|---|---|
| Battery Type | Lithium ion |
| Anti Allergy | |
|---|---|
| Pet Hair | |
| Wet & Dry | |
| Tiles and Carpets | |
| Hard Floors |
| Origin | China |
|---|
| Condition | Brand New |
|---|
| Bin Capacity | 0.75 L |
|---|---|
| Primary Product Category | Vacuum |
| EAN | 5035048715574 |
| Kmart Item |