Black & Decker 170W Multi Sander BEW200-XE
Brand New
This product only available for customers in  VIC, SA, QLD, WA.
Model
BEW200-XE
Standard Warranty
2 Years
Sydney NSW 2000
Model Number
BEW200-XE
Accessories included
125mm Random Orbital Base, Iron Shaped Orbital Base, Finger Sanding Attachment, Sanding sheets.
Finish Colour
Orange
Finish Colour Description
Orange and black
Warranty
Manufacturer Warranty
2 Years
Other Features
Features
  • ● 200W powerful motor for fast stock removal.
  • ● Orbital, detail and random orbit sanding actions maximises the application range.
  • ● Velcro sanding pad included to enable fast sanding sheet changes with hook and loop paper.
  • ● Rubber coated grip for reduced surface vibration and user fatigue.
  • ● Power: 200W.