TCL 40 Inch S5400A Full HD Android Smart TV 40S5400A
50% Discount
4.4(49) from 49 reviews
New Condition
Model
40S5400A
Condition Description
New in opened box.
Brand
Standard Warranty
3 Years
Sydney NSW 2000
Model Number
40S5400A
Weight (kg)
5.23 kg
Depth (mm)
90 mm
Height (mm)
508 mm
Width (mm)
893 mm
Accessories included
Remote Control, Batteries, User Manual
Finish Colour
Black
Warranty
Manufacturer Warranty
3 Years
Use
Not intended or designed for commercial use.
Energy Efficiency
Energy Consumption(kWh/annum)
180
TV Energy Star Rating
5.0
Inputs
HDMI-CEC
USB Ports
1
HDMI Ports (IN)
2
RF Connection In
HDMI Version
1.4
HDMI-eARC
HDMI-ARC
Display
Screen Size
40 in