

















| Model Number | DRE-X50U |
|---|---|
| Weight (kg) | 4.53 kg |
| Depth (mm) | 350 mm |
| Height (mm) | 111 mm |
| Width (mm) | 350 mm |
| Vacuum Type | Robotic |
| Accessories included | Mop pad holder, Mop pad, cleaning tool, cleaning solution |
| Vacuum Bag Type | Bagged or Bagless |
| Finish Colour | Dark Grey |
| Notes | Vacuum can retract sensor, reducing height to 89mm. Base station dimensions 457 x 340 x 590mm (DxWxH) |
| Finish Colour Description | Dark Grey Finish. |
| Manufacturer Warranty | 3 Years |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Features |
|
|---|
| Battery Life | 220 minutes |
|---|---|
| Battery Type | Built-In Rechargeable Battery |
| Anti Allergy | |
|---|---|
| Pet Hair | |
| Wet & Dry | |
| Tiles and Carpets | |
| Hard Floors |
| Amazon Alexa Compatible | |
|---|---|
| Google Home Compatible | |
| Apple HomeKit Compatible |
| Origin | China |
|---|
| Condition | Brand New |
|---|
| Battery Capacity | 6400 |
|---|---|
| EAN | 6977328065056 |
| Kmart Item |