























| Model Number | HW-Q990F-XY |
|---|---|
| Weight (kg) | 19 kg |
| Depth (mm) | 138 mm |
| Height (mm) | 70.8 mm |
| Width (mm) | 1232 mm |
| Accessories included | Remote Control, Wall Mounting Bracket |
| Finish Colour | Black |
| Finish Colour Description | Graphite Black |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Features |
|
|---|---|
| Year | 2025 |
| HDMI-CEC | |
|---|---|
| HDMI Ports (IN) | 2 |
| Digital Optical Audio In | |
| HDMI-eARC | |
| HDMI-ARC |
| Bluetooth | |
|---|---|
| Spotify Connect | |
| WiFi | |
| Bluetooth Version | 5.3 |
| HDMI Ports (OUT) | 1 |
|---|---|
| 4K Pass Through |
| Total Power | 756W |
|---|---|
| Subwoofer Power | 300 |
| Speaker Channels | 11.1.4 |
| Airplay | |
|---|---|
| Google Assistant | Compatible |
| Chromecast |
| Dolby True HD | |
|---|---|
| Dolby Digital Plus | |
| Dolby Digital | |
| DTS X | |
| DTS HD Master Audio | |
| Dolby Atmos | |
| DTS Digital Surround |
| Hi-Res Audio |
|---|
| Condition | Brand New |
|---|
| Atmos Enabled Speaker | |
|---|---|
| EAN | 8806097034285 |