ILVE 75cm Grigio Lusso Electric Built-In Oven 750SKMPGV
4.6(16) from 16 reviews
Brand New
Model
750SKMPGV
Brand
Standard Warranty
2 Years
Up to 12 months interest free with Zip Money
Sydney NSW 2000
Model Number
750SKMPGV
Depth (mm)
536 mm
Height (mm)
594 mm
Width (mm)
750 mm
Finish Colour
Grey
Oven Fuel Type
Electric
Finish Colour Description
Grey glass with black handle
Warranty
Manufacturer Warranty
2 Years
Features
● PANA-View full-glass oven door and inner glass
● Dark / black tinted glass on door exterior
● S-Move soft and gentle closing door hinges
● Printed cooking modes on control panel with symbol and words
● Closed door grilling
● Knob control and touch-control timer
● Precision thermostat control: 0°C-250°C
● Cool touch BIO-Safe triple glazed glass door
● ULTRA-Clean smooth grey cavity
● Removable oven door and inner door glass
● 95 litre oven capacity
● 5 cooking levels
● Standard with 1 x set of telescopic runners – with 75% extraction