















| Dryer Type | Heat Pump |
|---|---|
| Model Number | WGG244A0AUWQG235D8AU |
| Washing capacity | 9 kg |
| Drying capacity | 8 kg |
| Spin Speed | 1400 rpm |
| Wall Mountable | |
| Finish Colour | White |
| Dryer Controls | Electronic |
|---|---|
| Water Inlets | Cold Only |
| Features |
|
| Control type | Electronic |
| LED Display | |
| Family size washing machine | |
| Reload | |
| Time delay | |
| Sensor Dry |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Delay Start | |
|---|---|
| Auto Load Sensing | |
| Time Remaining Display |
| Condition | Brand New |
|---|
| Water consumption | 78 L |
|---|---|
| Washing Machine Type | Front load |
| EAN | 4415556670809 |