














| Model Number | BGL3PWERAU |
|---|---|
| Weight (kg) | 5.7 kg |
| Depth (mm) | 400 mm |
| Height (mm) | 260 mm |
| Width (mm) | 287 mm |
| Vacuum Type | Barrel |
| Power (W) | 2400 W |
| Accessories included | Two-way silent carpet/hard floor brush, hard floor nozzle with soft bristles, upholstery nozzle and crevice tool. |
| Finish Colour | Black |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Features |
|
|---|
| Type of connection | 10A plug & lead |
|---|---|
| Connected load | 2.2 kW |
| Maximum current rating | 10 A |
| Length of cord | 8 m |
| Anti Allergy | |
|---|---|
| Pet Hair | |
| Wet & Dry | |
| Tiles and Carpets | |
| Hard Floors |
| Origin | Germany |
|---|
| Condition | New Condition |
|---|---|
| Description | No damage |
| Missing Parts | ok |
| Price | 151 |
| Filtration | HEPA hygienic filter system |
|---|---|
| Bin Capacity | 4 L |
| EAN | 4242002984766 |
| Made in Germany |