








| Model Number | AINT119-NF2 |
|---|---|
| Weight (kg) | 42 kg |
| Depth (mm) | 550 mm |
| Height (mm) | 818 mm |
| Width (mm) | 596 mm |
| Accessories included | 1x Transparent Egg Tray. |
| Dispenser | No dispenser |
| Finish Colour | Integrated (Own Cabinetry) |
| Notes | The fridge door is able to be reversed using the original parts included. |
| Plumbing required | No |
| Finish Colour Description | Fully Integrated: Requires an Optional Extra Custom Door Panel from your Builder. |
| Condensation Note | No |
| Heated Door |
| Fridge Type | Bar Fridge |
|---|---|
| Features |
|
| Adjustable shelves | |
| Frost Free | |
| Light type | LED |
| Outdoor | |
| Temperature Control | Electronic |
| Number of shelves | 3 |
| Twist ice maker | |
| Adjustable feet | Yes |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Door reversing kit required | No |
|---|---|
| Default Door Hinge | Right |
| Reversible door | Yes |
| Number of Doors | 1 |
| Total Volume | 135 L |
|---|---|
| Fridge Volume | 135 L |
| Volume Note | Net volumes quoted |
| Energy Star Rating |
|---|
| Type of connection | 10A plug & lead |
|---|
| Noise when working | 40 dB |
|---|
| Origin | China |
|---|
| Condition | Brand New |
|---|
| Fridge - Freezer Category | Beverage fridge |
|---|---|
| Primary Product Category | Fridge |
| Energy consumption | 145 Kwh |
| Integrated Fridge | |
| Custom Installation | |
| French Door Fridges | |
| EAN | 9347777004727 |