| Model Number | RF605QDVB2 |
|---|---|
| Depth (mm) | 688 mm |
| Height (mm) | 1790 mm |
| Width (mm) | 905 mm |
| Dispenser | No dispenser |
| Finish Colour | Stainless Steel |
| Plumbing required | No |
| Fridge Type | French Door Fridge |
|---|---|
| Features |
|
| Adjustable shelves | |
| Frost Free | |
| Light type | LED |
| 4 Door Fridges | |
| Door open alarm | |
| 3 Door Fridges |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Total Volume | 538 L |
|---|---|
| Fridge Volume | 341 L |
| Freezer Volume | 197 L |
| Volume Note | Useable volumes quoted |
| Energy Star Rating | |
|---|---|
| Energy Consumption(kWh/annum) | 396 |
| Default Door Hinge | French Door |
|---|---|
| Reversible door | No |
| Origin | China |
|---|
| Condition | Brand New |
|---|
| Fridge - Freezer Category | Fridge |
|---|---|
| A true family fridge | 605 L |
| Energy consumption | 396 Kwh |
| French Door Fridges | |
| EAN | 9415112260951 |